Yol Tarifi Al
Mail Gönder
Ücretsiz Danış

Anüs (Makat) Estetiği

Anüs (Makat) Estetiği Nedir?

Anüs (Makat) Estetiği, anüsün görünümünü iyileştirmeye odaklanan özel bir tıbbi uygulamadır. Bölgenin görünümünü ve hissini geliştirmek için bir dizi kozmetik cerrahi prosedür ve tedaviyi içerir.

Anüs estetiğinin amacı, anal bölgenin estetik açıdan hoş, dengeli bir görünümünü oluşturmanın yanı sıra kişinin kendine olan güvenini ve beden algısını geliştirmektir.

 

Anüs (Makat) Estetiği

 

Anüs Estetiği Kimlere Yapılır?

Anüs (makat) estetiği, asimetrileri veya tümsekler veya kırışıklıklar gibi diğer dış özellikleri ortadan kaldırarak daha iyi bir genel görünüm yaratmaya yardımcı olduğu için hem erkekler hem de kadınlar arasında popülaritesinde bir artış gördü. Ayrıca, bölgede istenen yüzey değişikliklerini gerçekleştirirken yara izlerini minimumda tutmayı amaçlayan minimal invaziv teknikler kullanıldığında en başarılı sonuçlar elde edilmiştir.

 

Anüs Estetik Ameliyatı Başarı Oranı Nedir?

Anüs (makat) estetiği ameliyatı, uygulanan tedavinin türüne ve hastanın arzu ettiği sonuca bağlı olarak başarı oranı %70 ile %95 arasında değişen bu işlemin son yıllarda popüler hale geldiğini söyleyebilirim.

Başarılı sonuçlar elde etmek için hastaların, durumlarını değerlendirecek ve kendileri için doğru olan kişiselleştirilmiş bir tedavi planı geliştirecek, deneyimli uzman bulması oldukça önemlidir.

 

Anüs (Makat) Estetiği Nasıl Yapılır?

Anüs (Makat) estetiğinin nasıl yapıldığını şu şekilde sıralayabilriz:

1) Anüs (Makat) estetiğinde hastanın durumuna göre tedavi yöntemleri vardır. Bu yöntemler; radyo frekans, elektrokoter, lazerli metot ve cerrahi olmak üzere dört grupta incelenebilir.

2) Anüs (Makat) estetiğinde önce lokal anestezi uygulanır sonra, bölgedeki şekil bozukluğuna müdahale edilir.

3) Ancak anüs ve çevresindeki fiziksel bozukluk, makat hastalığı nedeniyle oluştuysa, öncesinde bu hastalığın tedavi görmesi gerekir.

4) Makat hastalıkları (anal fissür, perianal fistül, makat sarkması, hemoroid vb.) modern metot ile tedavi edilirse, kişi aynı gün evine veya işine dönebilir. Tedavi sonrası hijyen çok önemlidir.

5) Tedavi süresi 10 ila 15 dakika arasında değişiklik göstermektedir.

6) İşlem esnasında veya sonrasında, herhangi bir ağrı hissedilmez.

7) Modern metotlarla gerçekleştirilen anüs estetiği işleminde, hastanın dokularını korumak için bölgeye hiçbir dikiş veya kesi atılmaz.

8) Klasik yöntemler ile yapılan ameliyatlar sonrası oluşan apse ve iltihaplanma oluşumu görülmez.

INSTAGRAM

TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN