Yol Tarifi Al
Mail Gönder
Randevu Oluşturun

Lazerle Kıl Dönmesi Ameliyatı

Lazerle Kıl Dönmesi Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır?

Lazerle Kıl Dönmesi Ameliyatı amacı, büyük bir kesi yapmadan hastalıklı bölgedeki kıl yumaklarını sinüs ağızlarından temizlemek ve sonrasında lazer enerjisi kullanarak sinüs duvarlarını yapıştırmaktır. Lokal anestezi ile muayenehane koşullarında yapılabilir. Ağrısız bir yöntemdir. Hasta işlem sonrasında günlük yaşantısına devam edebilir.

 

 

Lazerle Kıl Dönmesi Ameliyatı Kimlere Yapılmaktadır?

Kıl dönmesi ameliyatında lazer yöntemi kullanılıp kullanılmayacağı tamamen kıl dönmesinin yaşandığı bölgenin durumuna bağlı olarak doktor tarafından verilen bir karardır.

Lazerle kıl dönmesi ameliyatı eğer çok ilerlememiş ise, kronik bir hal almamış ise ve tanı konulmada gecikilmemiş ise lazerle tedavi uygulanır. Lazerle tedavi hastanın rahat bir tedavi süreci geçirmesi için en iyi tedavi yöntemidir. İlerleyen kıl dönmesi için maalesef cerrahi operasyon gereklidir.

 

Kıl Dönmesi Belirtilileri Nelerdir?

Kıl dönmesi oluşan alanda sürekli hareket halindeyken deri altına iyice yerleşir yara, apse ve fistül meydana getirebilir.

Pilonidal Sinüs (Kıl Dönmesi) sorunu yaşayan kişilerin çoğunlukla muzdarip olduğu durumlar;

 • Bölgesel şişlik.
 • Ağrı.
 • Ciltte kızarıklık.
 • Akıntı.

Eğer vücudunuzda kıl dönmesini işaret eden bu belirtileri yaşıyorsanız, kıl dönmesi ileri evrelere ulaşmadan en kısa sürede doktora görünmenizi tavsiye ederim. Aksi bir durumda kıl dönmesi ileri evrelere ulaşmış ise tedavisi için cerrahi müdahaleden başka bir yöntem kalmıyor. Lazerle kıl dönmesi ameliyatının olma durumu ve başarı oranı kıl dönmesinin bulunduğu evreye bağlıdır. Erken teşhis edildiği takdirde çok yüksek başarı oranı ile lazerle tedavi yöntemi hastalar için en iyi tedavi yöntemidir.

 

Kıl Dönmesi Nasıl Olur?

Kıl Dönmesi Nasıl Olur

 

Lazerle Kıl Dönmesi Ameliyatı Başarılı Bir Yöntem Midir?

Kıl dönmesi ameliyatında uygulanan lazer tedavisi en az hasarla ve zamandan da tasarruf  ederek  normal yaşama dönülmesini amaçlar. Lazerle kıl dönmesi ameliyatı iz bırakmadığı için estetik kaygı yaşatmayan, kesi ve pansumanı olmayan avantajlı bir lazerle tedavi yöntemidir. Başarı oranı da yüksektir. Tabi hastanın doktorun öneri ve tavsiyelerine uyarak hijyen koşullarına dikkat etmesi önemlidir. Hastalığın tekrarlamamasında hastanın sorumluluk alması gereklidir.

 

Lazerle Kıl Dönmesi Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

Lazerle kıl dönmesi ameliyatının 7 avantajı:

 1. Lazer yöntemi iz bırakmadığı için hasta estetik kaygı taşımaz.
 2. Konforludur çünkü ağrı yapmaz.
 3. Hasta hijyen koşullarına dikkat ettiği takdirde aynı gün normal yaşamına dönebilir.
 4. Lokal anestezi şartlarında gerçekleşen ameliyatsız bir yöntemdir.
 5. Başarı oranı %98 olan bir tedavi yöntemidir.
 6. Hastanın durumuna göre 15 dakika ile 1 saat arasında gerçekleşen bir ameliyattır.
 7. Kesi  ve pansuman işlemleri yoktur.

 

Lazerle Kıl Dönmesi Ameliyatının İyileşme Süreci Ne Kadar Sürer?

Diğer adı Pilonidal sinüs olan halk arasında kıl dönmesi olarak bilinen bu rahatsızlık bedende ki kılların kuyruk sokumunda yer bulması ile karakterize olan bir çeşit cilt hastalığıdır.

Lazerle kıl dönmesi ameliyatı ile hastanın durumuna göre 1 ile 7 gün içerisinde tamamen iyileşebilirsiniz. Kıl dönmesi kadınlara göre erkeklerde 3 kat daha fazla ortaya çıkmaktadır. Sadece kuyruk sokumunda değil genital bölgede ve göbekte de oluşabilir.

Kıl dönmesi tedavisinde hastalara başarılı sonuçlar sunan geliştirilmiş bir çok yöntem vardır;

Kıl dönmesi ameliyatı hastalığın evresine ve gidişatına bakılarak yapılır. Hastanın şikâyeti ilk evrelerdeyse oturma banyoları ve lokal bakımla geçme ihtimali vardır. Ancak kıl dönmesi derin ve yaygın duruma gelmiş ise cerrahi tedavi gerekir.

Uygulanan bu tedavilerin yanında lazerle tedavi de uygulanmaktadır. Kuyruk sokumunda oluşan kıl kesecikleri lokal anestezi eşliğinde lazer ışınları ile yok edilir. Hastalar açısından bu yöntem daha avantajlı ve faydalı olur. Çünkü kısa sürede iyileşme olanağı sunar ve gereksiz doku kaybından kurtarır. Hastalar Lazerle kıl dönmesi tedavisi ile ağrısız ve acısız bir şekilde, kısa sürede normal yaşamlarına kaldıkları yerden devam etmelerini sağlar.

 

Kıl Dönmesinden Kurtulmak İçin Ne Yapmalıyım?

Kıl dönmesinden kurtulmanız için en kısa sürede bir genel cerrahi doktoruna görünmeniz gereklidir. Daha sonra doktorunuzun hastalıkta bulunduğunuz evreye göre size sunmuş olduğu tedavi seçeneklerinden sizin için rahat olanını seçmenizi ve %100 tedavi başarısı için doktorunuzun ameliyat öncesi ve sonra size söyleyeceği talimatlara harfiyen uymanızı tavsiye ederim. Özellikle ameliyat sonrası kıl dönmesinin tekrarlanmaması için hijyen çok önemlidir.

Eğer kıl dönmesi belirtileri yaşıyorsanız, tedavi olmak veya lazerle kıl dönmesi ameliyatı hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız aşağıdaki ücretsiz danışma formu ile bize form yollayın biz size ulaşalım.

INSTAGRAM

TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN