Yol Tarifi Al
Mail Gönder
Ücretsiz Danış

Hakkımda

Op. Dr. Mustafa Göztok Kimdir?

 Adana’da 1985 yılında doğdu. Adana Erkek Lisesi ‘nden 2003 yılında; Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden  2009  yılında mezun oldu. Üniversite eğitimi devam ederken  bir süre Öğrenci  Değişim Programı kapsamında  Orta Avrupa ülkesi  Slovenia’da “Gastrointestinal  Komplex Hastalıklara  Yaklaşım ve  Bu Hastalıkların Genetik Rolü” konulu  çalışmada yer aldı. Mezuniyet sonrası  2009-2011 yılları arasında  Kocaeli Acil Sağlık Hizmetleri’nde pratisyen hekim olarak mecburi hizmet yaptı. Cerrahi ihtisasını 2011-2017 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi  Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nda  tamamladı. Bu süre zarfında 2016’da Avrupa Cerrahi Kongresi’nde “Clorheksizdinglukonatlı Yıkamanın Yara Yeri Enfeksiyonu” üzerine etkisine sunum yaptı.  Sunum ayrıca Amerika Birleşik Devletleri’nde yayın yapan  Surgical İnfection Dergisi’nde  yayınlandı.

 Mecburi hizmetini Genel Cerrahi  Uzmanı  olarak yaptığı  Şırnak Devlet Hastanesi’nde ise   2017-2018 yılları arasında başarılı işlere imza attı. Rekor sayıda  çalışma yaparak 1170 cerrahi operasyon gerçekleştirdi. Mecburi  hizmet sonrası İzmir’e döndü. 2018-2022 tarihleri arasında  Prof. Dr. Mustafa Cem Terzi,  Prof.Dr. Aras Emre Canda ile birlikte “Kolorektal Cerrahi  İzmir “ ekibini kurdu  ve  aktif olarak çalıştı. Aynı  süre zarfında  Kent Hastanesi Onkoloji  Cerrahi Bölümü’nde de çalışmalarına devam etti.  Mesleki  çalışmalarla geçen  dört yıllık bu yoğun çalışma döneminde  2000’e yakın kolorektal  cerrahi  operasyonunu başarılı bir şekilde gerçekleştirdi. 2022 yılının temmuz  ayında  İzmir’de kendi  kliniğini  kurdu. İçinde radyoloji ve biokimya bölümleri de bulunan klinikte  “Kolorektal  Cerrahi”  ve “Proktoloji”  alanlarında aktif olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Türk  Cerrahi  Derneği , Türk Kolon ve Rektum Cerrahi Derneği, Ege Cerrahi Derneği,  European Society of Coloproctology  (Avrupa Koloproktoloji Derneği)  üyesidir. Mesleki birçok yayın ve kitap çalışmasında yer almıştır.

Yayınlar ve Kitaplar

  • Pankreasın Cerrahi Hastalıkları, Editör: Yaşar ÇÖPELCİ ,  Akut Pankretitin Cerrahi Yönetimi, Yazar; Mustafa GÖZTOK.
  • Gastrointestinal Komplex Hastalıklara Yaklaşım ve Bu hastalıkların Genetik Rolü (Approach to Gastrointestinal Complex Diseases and Genetic Role of These Diseases)
  • Klorheksidin Glukonat ile Yara İrrigasyonu Geçici Loop İleostomi Kapatmada Cerrahi Bölge  Enfeksiyona etkisi. Prospektif Bir Klinik Çalışma (Effect of Wound Irrigation with Chlorhexidine Gluconate on Surgical Site Infection in Temporary Loop Ileostomy Closure. A Prospective Clinical Study)
  • “Sağ Kolon Kanserinde Ameliyat Sonrası Sonuçlar İçin İki Farklı Zımbalı Anastomoz Tekniğinin Karşılaştırılması” (Comparison of Two Different Stapled Anastomosis Techniques for Postoperative Results in Right Colon Cancer)
  • A  Novel Technique For Managing Pancreaticojejunal Anastomotic Leak After Pancreaticoduodenectomy” (Pankreatikoduodenektomi Sonrası Pankreatikojejunal Anastomoz Sızıntısını Yönetmek İçin Yeni Bir Teknik)

INSTAGRAM

TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN