Yol Tarifi Al
Mail Gönder
Randevu Oluşturun

Bayanlar En İyi Hemoroid Kremi

Bayanlar En İyi Hemoroid Kremi

Bayanlar En İyi Hemoroid Kremi Proctolog ve Procto Glyvenol

Bayanlar En İyi Hemoroid kremi proctologBayanlar En İyi Hemoroid kremi Procto Glyvenol

Bayanlar en iyi hemoroid kremi ve benzeri evde çözüm olacak ilaçlar en fazla önerilen ilaçlardır. Proctolog ve Procto Glyvenol ismindeki iki ilaç aynı etken maddeye sahiptir. Kaşıntıyı ve şişliği indirebilen bu ilaçlar, bayanlar en iyi hemoroid kremi olarak gösteriliyor. Reçetesiz olarak satılan bu ürünler bölgesel olarak rahatlama sağlayan anestezik maddeler içerir. Bu ürünlerin kullanımı kısa sürelide olsa bayanların hemoroid rahatsızlığının neden olduğu semptomların giderilmesinde etkilidir. Fakat bayanlar için hemoroid kremi tam iyileşme sağlamaz sadece hemoroid semptomlarında geçici düzelme sağlar.

Bu konuda farklı firmalar tarafından üretilen kremler ve fitiller mevcuttur. Çoğu zaman fitil kullanımı iç hemoroid konusunda başarılıdır. Dış hemoroid için genel olarak özel formüle sahip olan merhem, krem ve macun gibi ürünler kullanılabilir. Fitilin yapı olarak uzun bir sürede parçalanması ve etken maddesini yavaş yavaş salması nedeniyle etkisi bir süre devam eder. Bu konuda oldukça rahatlatan fitil kullanımı önerilir. Kan damarlarının büzülmesini ve ağrının giderilmesini sağlayan topikal ürünler ağrı, şişlik gibi durumları ortadan kaldırır. Ayrıca hemoroidin tahriş olması şikayet edilen rahatsızlıkların artmasına neden olur. İçerdikleri bazı maddeler sayesinde topikal ürünler hemoroid üzerinde bir bariyer oluşturur. Bu bariyer tahrişi önleyerek dokuların iyileşmesi konusunda destek olur. Yanma, kaşıntı gibi istenmeyen durumları ortadan kaldıran bu ürünler semptomları yatıştırır ve hemoroide iyi gelir. Bayanların evde kolay bir şekilde hazırladığı ve hemoroid bölgesine uyguladığı kremlerde mevcuttur.

Bayanlar En İyi Hemoroid Kremi Etkisi

Bitkisel kaynaklı olan bayanlar için en iyi hemoroid kremi; cadı fındığı, hindistan cevizi yağı ve bunlara benzer bitkilerden elde edilir. Soğutulduktan sonra uygulanan hindistan cevizi yağı katı ve yoğun bir yapıya sahiptir. Bu maddenin uygulanması ile hemoroidal bölgede rahatlama sağlanır. Anında rahatlama sağlayan bu ürünlerle hazırlanabilen merhemlerin doğru şekilde kullanılması gerekir. Mineral yağı ve kakao yağı gibi çeşitli yağlardan oluşan fitiller evde karıştırdıktan sonra dondurularak hazırlanabilir. Vücut tarafından emildikten sonra bağırsak hareketlerini kolaylaştıran bu yağlar doğal yapısından dolayı sağlıklıdır. Kabızlığı gidererek hemoroide dolaylı yoldan iyi gelen bu fitiller aynı zamanda anlık bir rahatlama da sağlar.

Hemoroidal bölge için üretilen bu tarz uygulamaların hekimlerin bilgisi ve önerisi olmadan gerçekleştirilmesinin sakıncalı olabileceği unutulmamalıdır. Hemoroide iyi gelen kremler, fitiller ve önerileri göz önünde bulundurarak gün içinde rahatsız edici durumlara neden olan bu rahatsızlığın etkilerini hafifleterek yaşam konforunuzu artırın. Sağlıklı günler dileriz.

Evde hemoroid tedavisi yöntemlerini öğrenmek için evde hemoroid tedavisi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Topkial Anestezi Nedir?

Hemoroid’de Topikal anestezi (örn. %5 lidokain) genellikle düşük dereceli lezyonlardan kaynaklanan ağrıyı tedavi etmek için kullanılır, ancak güvenilir veriler yayınlanmamıştır. Çoğu hemoroid vakası zamanla ilerleme eğiliminde olduğundan, topikal anestezi ile uzun vadeli iyileşme beklenmemelidir. Bununla birlikte, kısa vadeli iyileşmenin ana amaç olduğu seçilmiş vakalarda yardımcı tedavi olarak kullanılabilir ve kendi deneyimlerimize dayanarak öneriyoruz.

Bayanlar için Diğer Hemoroid Çözüm Önerileri

Hijyen; perianal bölgenin ılık su ile temizlenmesi önerilir.

Flebotonikler, flavonoidler ve sentetik ürünler gibi doğal bitki özleri dahil olmak üzere çeşitli bileşenler içerir. Tam etki mekanizması bilinmemekle birlikte, flebotoniklerin venöz ve lenfatik drenajı arttırdığı, kılcal damar geçirgenliğini normalleştirdiği ve hemoroid yastıklarındaki iltihabı azalttığı düşünülmektedir.

INSTAGRAM

TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN